Ziołowski, Müller, Reychman – architekci Gdyni

On 20 lipca 2014 by maly3city

Spacer VIA Ziołowski, Müller, Reychman to kolejna trasa Gdyńskiego Szlaku Modernizmu po obiektach zaprojektowanych przez wymienionych architektów. Jedną z atrakcji na trasie jest budynek Banku Gospodarstwa Krajowego (proj. Stanisław Ziołowski) w którym znajduję się Mini Muzeum  „Bankowiec” prowadzone przez wspólnotę mieszkaniową w którym znajdziemy wiele ciekawych przedmiotów z przedwojennego wyposażenia mieszkań, a od pani Marii można sie dowiedzieć o wielu ciekawych historiach związanych z mieszkańcami Bankowca . Następnym ważnym obiektem na trasie jest zespół Hal Targowych zaprojektowanych przez parę architektów – Jerzego Müllera i Stefana Reychmana. Gdyńskie hale uważane są za jeden z najlepszych przykładów konstruktywizmu i prawdziwą perłę modernizmu międzywojennego. Na szlaku oczywiście znajduje się o wiele więcej budynków zaprojektowanych przez tych architektów.

Zapraszam na fotorelację z pierwszego spaceru trasą Ziołowski, Müller, Reychman

Ziołowski, Muller, Reychman
Galeria Ziołowski, Müller, Reychman

2 komentarze to “Ziołowski, Müller, Reychman – architekci Gdyni”

  • Dużo fajnych zdjęć 🙂 Dziękuję za kadry, na których jestem 😉 Tak swoją drogą szkoda, że spacery nie są organizowane np. o 15:00 czy 17:00, bo wtedy jest dobre światło do zdjęć i zazwyczaj nie jest już tak gorąco, więc przyjemniej się spaceruje. Pozdrawiam!

  • Dzięki za odwiedziny 🙂 Bardzo ciekawy blog, jak zresztą sama „instytucja” spacerów. A dzięki zdjęciom można poczuć jakby się tam było 🙂

Dodaj komentarz