Gdyński Modernizm w obiektywie 2014

On 6 sierpnia 2014 by maly3city

Ruszyła kolejna już IV edycja konkursu fotograficznego ” Gdyński Modernizm w obiektywie ” organizowanym przez Agencję rozwoju Gdyni.

Gdyński Modernizm w obiektywie

GDYŃSKI MODERNIZM W OBIEKTYWIE

 W zeszłym roku wraz z Asią dostaliśmy po wyróżnieniu, był to nasz pierwszy konkurs w którym braliśmy udział i takie wyróżnienie bardzo nas ucieszyło. Tu zdjęcia z zeszłego roku Asi i Moje. Jako tegoroczny dobry omen do konkursu traktuję nagrodę książkową jaką wygrałem po plenerze fotograficznym prowadzonym przez Przemka Kozłowskiego z grupy Testigo.pl Zadanie polegało na zrobieniu i przesłaniu zdjęć w kategoriach konkursowych ” Gdyński Modernizm w obiektywie 2014 „architLudzie i architektura

„Prostota wnętrza, które można jednak rozpoznać jako modernistyczne dzięki rytmicznym uskokom w rogu ścian. i ten człowiek niepokojąco wychodzący już prawie z kadru, zostawiający za sobą ledwie widoczny ślad po krzyżu na ścianie. wyniósł go? interpretacji mnogość.”

Gdyński Szlak Modernizmu

ludzie i architekuraGra świateł

„Dobry element modernistyczny w Banku Polskim, pełnym w sumie niemodernistycznych ozdób, przeładowanym. Tu prostota. I świetna gra światła przepływającego między oknem a otwartymi drzwiami.”

Gdyński Szlak Modernizu

gra świateł

Rytm symetria asymetria

„W pozornie przewidywalny rytm duszy klatki schodowej ładnie wprowadza okrągła lampa i przełamuje go światło odbite od kilku środkowych okien. Bez tych elementów zdjęcie byłoby zwykłe, przewidywalne. a tak miło pobłądzić po nim wzrokiem.”

Gdyński Szlak Modernizmu

rytm symetria asymetria

One Response to “Gdyński Modernizm w obiektywie 2014”

Dodaj komentarz